Administracja - definicja
Administracja (łac. administrare ? być pomocnym, obsługiwać, zarządzać, ministrare ? służyć) ? działalność organizatorska realizowana przy pomocy aparatu urzędniczego, obejmująca zakres spraw o charakterze publicznym, regulowana przez ogólne normy prawne. W innym ujęciu może także oznaczać zarządzanie jakimikolwiek sprawami, własnymi (np. gospodarstwem domowym) lub cudzymi (np. czyimś przedsiębiorstwem).
Jako system, administracja stanowi zbiór powiązanych ze sobą i współpracujących instytucji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Administracja
Cytat z Wikipedii:
Kontrola w administracji publicznej ? kontrola przeprowadzana wobec organów administracji publicznej, polegająca na zaobserwowaniu, zbadaniu istniejącego stanu rzeczy, skonfrontowaniu go ze stanem pożądanym, wskazaniu uchybień (także ich źródeł) i sposobów ich naprawienia.
Kontrola administracyjna jest zawsze następcza, to znaczy następuje po dokonaniu przez podmiot kontrolowany określonej czynności (która może zostać zakwestionowana).
Przypadki, zakres, skutki, sposób kontroli administracyjnej określają przepisy prawne. Zaś organ kontrolujący z zasady nie jest odpowiedzialny za działania podmiotu kontrolowanego.
Wyróżniamy różne rodzaje kontroli:
wewnętrzną: dokonywaną w ramach danego urzędu, pionu organów, przeprowadzana przez organ nadrzędny, zwierzchnika. Na przykład kontrola ministra działań swoich urzędników, kontrola izby skarbowej nad działaniami urzędu skarbowego
zewnętrzną:
parlamentu (np. wotum nieufności dla ministra, absolutorium dla rządu z wykonania budżetu, komisje śledcze)
parlamentarzystów (interpelacje poselskie, interwencje w sprawach obywateli)
ombudsmana (rzecznika praw obywatelskich)
prokuratury
organów kontroli zewnętrznej administracji (np. izb obrachunkowych, Najwyższej Izby Kontroli, biur kontroli, inspekcji i inspektorów)
opinii publicznej (mediów)
sądów i trybunałów
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrola_administracyjna
Od czego zależy, ile pieniędzy trzeba płacić za wirtualne biura?
Jak w przypadku każdej profesjonalnej działalności prowadzonej za pośrednictwem Internetu, również w przypadku zakładania wirtualnych biur klient musi być przygotowany na comiesięczne koszty. Co prawda, wiele firm oferuje bezpłatne skorzystanie z takich usług na próbę, jednak jeśli myślimy o tym, aby założyć wirtualne biura naprawdę na poważnie, to trzeba jednak przeznaczyć na to pewną sumę pieniędzy. Zależy ona oczywiście od tego, jak bardzo zaawansowanej pomocy w prowadzeniu czynności administracyjnych czy księgowych oczekujemy. Oferta firm oferujących prowadzenie takiej działalności jest naprawdę mocno zróżnicowana, wobec czego i stawki są różne. Dlatego też nie da się w bezpośredni sposób porównać wszystkich dostępnych na rynku ofert.