Alergicy łączcie się

mocny wyrok - zaciskają pasa i godzą się z tym że nie będą mogli jeść niektórych rzeczy albo tym że w lecie ich nos nie odetchnie świeżym powietrzem. Błąd! Alergie można leczyć, a nawet powinno się. Przewlekłe, nie leczone aler

Alergicy łączcie się Jeśli i Ty cierpisz z powodu uczulenia, niezwłocznie odwiedź podaną stronę =>

Uczulenia trzeba leczyć, bo inaczej...

Często dla ludzi, dowiedzenie się że mają alergię, jest jak prawomocny wyrok - zaciskają pasa i godzą się z tym że nie będą mogli jeść niektórych rzeczy albo tym że w lecie ich nos nie odetchnie świeżym powietrzem. Błąd! Alergie można leczyć, a nawet powinno się.

Przewlekłe, nie leczone alergię, mogą prowadzić do różnych groźnych komplikacji. Najczęstszą przypadłością, wynikającą z długotrwałej alergii, jest marsz alergiczny - czyli dalszy rozwój alergii, który może się objawiać nasileniem objawów, zwiększeniem ich liczby bądź ujawnieniem się zupełnie nowych alergii.

Jeszcze groźniejszą alternatywą jest astma oskrzelowa, która też może rozwinąć w skutek nie leczenia alergii. Są to tylko dwa najczęściej kojarzone z alergią powikłania, wykryto ich dużo więcej. Trzeba więc mieć świadomość że to nie żarty, a uczulenie trzeba leczyć!


Alergia - opis Wikipedii

Wikipedia, czyli krótko o alergiach:

Alergia (popularnie stosowane synonimy: uczulenie, nadwrażliwość) ? patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na oddziaływanie różnych obcych substancji, zwanych alergenami, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji ? mediatorów stanu zapalnego. Czynnik środowiskowy wywołujący alergię sam w sobie zazwyczaj nie jest dla organizmu szkodliwy. W reakcjach alergicznych uczestniczy układ immunologiczny, jego komórki, na przykład limfocyty (zwłaszcza z podgrupy Th2), granulocyty kwasochłonne (eozynofile) oraz komórki tuczne (mastocyty). Istotną rolę w alergicznych odczynach odgrywają przeciwciała ? immunoglobuliny klasy E (IgE). Alergia może objawiać się łagodnie, jak w przypadku kataru czy łzawienia, aż po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny i śmierć.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alergia


Testy na uczulenia

Większość z alergików, dość szybko i niestety często w nieprzyjemny sposób, dowiaduje się na co jest uczulona. Co jednak zrobić, gdy chcemy delikatnie wybadać, czy mamy jakieś alergię?

Najpopularniejszym stosowanym sposobem, są testy skórne alergenów - według szablonu, dotykają Twojej skóry różnymi alergenami i patrzą gdzie występuje alergia - na pewno lepszy sposób niż połykanie orzeszków by dowiedzieć się co oznacza "szok anafilaktyczny". Inną metodą jest badanie krwi, prosta i w miarę bezbolesna metoda sprawdzenia reakcji na alergeny. Obie te metody jednak nie są w pełni skuteczne - potrafią dawać fałszywe wyniki.

Oprócz tych, konwencjonalnych metod, istnieją również alternatywne sposoby diagnostyki alergii - testy komputerowe, badające pole elektromagnetyczne - czyli biorezonans. Jest to jedyna metoda która może być stosowana nawet u małych dzieci, ze względu na swoją bezinwazyjność.

Nie zależnie od metody, należy wiedzieć na co jest się uczulonym, nie tylko by tego unikać, ale również by walczyć z alergią samą w sobie.