Krótko i na temat: Geodezja

a powinien posiadać odpowiednie wykształcenie kierunkowe, poparte odbytymi praktykami i powiększającym się stażem pracy. Zaletą wykonywania zawodu geodety jest fakt, że w zasadzie pracy dla geodetów nigdy nie zabraknie. Zawsze prz

Krótko i na temat: Geodezja Dobre to ważna sprawa, aby w naszej dokumentacji budowy nie było błędów, których poprawa bywa kosztowna. Krótko o geodetach.

Wymagania stawiane geodetom

Każdy geodeta powinien posiadać odpowiednie wykształcenie kierunkowe, poparte odbytymi praktykami i powiększającym się stażem pracy. Zaletą wykonywania zawodu geodety jest fakt, że w zasadzie pracy dla geodetów nigdy nie zabraknie. Zawsze przecież budowane będą nowe domy i bloki mieszkalne oraz wytyczane nowe drogi i autostrady.

Dlatego wciąż wiele osób decyduje się na wykonywanie zawodu geodety. Muszą one jednak pamiętać, że już zawsze będą im stawiane określone wymagania, przede wszystkim dotyczące poziomu ich wykształcenia i odbytych praktyk zawodowych, a także sumienności i prawdomówności. Wykonywanie zawodu geodety ogólnie nie należy do prostych zadań, a trudności związane z pracą geodetów związane są z olbrzymim zakresem wykonywanych przez nich zleceń.


Prowadzenie prac geodezyjnych na szeroką skalę

Geodeci uczestniczą czasami w dużych projektach budowlanych. W ostatnich latach bardzo często uczestniczyli oni na przykład w tworzeniu planów nowych autostrad. Wiadomo, że tworzenie takich planów musi odbywać się we współpracy z fachowcami z innych dziedzin, dlatego ich wykonanie zlecane jest najlepszym geodetom.

Tak samo dużymi inwestycjami są budowy nowych osiedli mieszkalnych. Dzieje się tak, dlatego, że obecnie niektóre osiedla zajmują bardzo dużą powierzchnię i znajduje się na nich kilka bloków mieszkalnych. Muszą one zostać wybudowane z zachowaniem odpowiednich odległości i wszelkich norm bezpieczeństwa. Dlatego tylko największej klasy specjaliści będą w stanie tworzyć zadowalające tego typu projekty.


Mierniczy przysięgły - cytat z Wiki

Termin miernictwo i związany z nim zawód mierniczego przysięgłego (obecnie geodeta), jako osoby zaufania publicznego należy do polskiej tradycji i został zmieniony w latach po II wojnie światowej z powodów politycznych1.

Miernictwo górnicze lub geodezja górnicza: lokalizacja i nanoszenie na mapach położenia wyrobisk górniczych.

Miernictwo ? praktyczna część metrologii. Obejmuje techniczne aspekty wykonywania pomiarów, wykorzystania i konstrukcji przyrządów pomiarowych. Nie obejmuje problemu analizy wyników a tylko ich uzyskanie. Miernictwo w połączeniu z metodami matematycznymi rachunku błędów tworzy naukę ? metrologię.

Miernictwo elektryczne ? jedna z najważniejszych części elektrotechniki, gdyż bardzo wiele pomiarów jest wykonywanych przy wykorzystaniu przetworników elektrycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miernictwo