Kto wyczyści brudny dywan?

e pomieszczenia muszą być dokładnie czyszczone i dezynfekowane. Najczęściej na podłogach takich pomieszczeń znajdują się płytki, które na co dzień są zamiatane i ścierane, natomiast w czasie większych porządków mogą być odkurzane

Kto wyczyści brudny dywan? czyszczenie wykładzin wrocław

Dezynfekcja urządzeń sanitarnych

Pomieszczenia sanitarne znajdują się w galeriach handlowych, szpitalach, szkołach i wielu budynkach użyteczności publicznej. Wszystkie takie pomieszczenia muszą być dokładnie czyszczone i dezynfekowane. Najczęściej na podłogach takich pomieszczeń znajdują się płytki, które na co dzień są zamiatane i ścierane, natomiast w czasie większych porządków mogą być odkurzane i czyszczone przy użyciu bardziej silnych środków. Ekipy sprzątające zatrudnione w takich pomieszczeniach starają się także codziennie porządnie czyścić same urządzenia sanitarne i przeglądać ich ogólny stan. Ze szczególną uwagą czyszczone są urządzenia sanitarne zamontowane w szpitalach, ponieważ korzysta z nich bardzo wiele osób zmagających się z różnymi chorobami.


Czym jest sławojka?

Sławojka (także: wychodek, ustęp, wygódka, wybudka, latryna) ? rodzaj ubikacji; niewielka zamykana od wewnątrz budka, zazwyczaj wolnostojąca, z umieszczoną poziomo wewnątrz deską z otworem (pełniącą funkcję sedesu) nad suchym dołem, do którego wpadają fekalia. Wyposażeniem wychodka był hak służący do wieszania pociętych kartek gazet lub czasopism zastępujących papier toaletowy. Rolę haka zwykle pełnił ostro zakończony gwóźdź.

Ten rodzaj ubikacji spotykany jest w Polsce w uboższych wsiach, a niekiedy w miastach, niedysponujących kanalizacją sanitarną ani ogólnospławną, jak również wszędzie tam, gdzie instalowanie rozwiązań bardziej technologicznie zaawansowanych nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awojka


Tradycyjna japońska ubikacja

Ubikacja ta ma nieco inny kształt ? kuca się na podłodze, a instalacja mieści się między nogami (jest węższa). Osoba kuca twarzą do spłuczki.

Ten typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w środkach komunikacji, jak pociąg czy statek. Brytyjczycy zwykli nazywać je z przekąsem ubikacjami "stój i załatwiaj" (ang. Stand & Deliver).

W związku z podnoszonym argumentem za zdrowotnym aspektem wypróżniania w pozycji kucanej opracowano specjalne przejściówki, stojaki dostawiane do tradycyjnej muszli klozetowej, pozwalającej na korzystanie z dobrodziejstw tej postawy korzystania z ubikacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana