Najlepsza sztukateria

nia, w którym mamy stworzyć takie lokum, które naprawdę oddaje to, jakimi ludźmi jesteśmy. Warto jest się zastanowić nad tym, czy np. to sztukateria elewacyjna nie byłoby dla nas dobrym pomysłem. Prawdopodobnie będzie ona strzałem

Najlepsza sztukateria

Wnętrza i elewacja w dobrym guście

Nasz dom to miejsce, w którym możemy wyrazić samych siebie, dlatego dobrze zrobimy, jeżeli przy okazji remontu postaramy się podejść do niego jak do wyzwania, w którym mamy stworzyć takie lokum, które naprawdę oddaje to, jakimi ludźmi jesteśmy. Warto jest się zastanowić nad tym, czy np. to elewacyjna nie byłoby dla nas dobrym pomysłem. Prawdopodobnie będzie ona strzałem w dziesiątkę, dlaczego więc nie spróbować? Jeśli jeszcze nigdy nie mieliśmy z nią do czynienia to właśnie teraz może być na to najlepsza okazja. To my sami możemy zadecydować o tym, w jakim miejscu będziemy mieszkali, dlatego też uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, by było ono po prostu piękne i niepowtarzalne.


Harmonijny dom oraz

Idąc za modą szybko można zbłądzić, bowiem w życiu od trendów bardziej liczy się swój osobisty styl i indywidualne preferencje. Z tej racji także i w naszych domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż elewacyjna staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze elewacje sprawiając, iż są one po prostu mniej nudne. Warto jest także zauważyć, że również i w naszych wnętrzach można zamontować sztukaterię. Nadaje ona piękna i wdzięku każdemu pomieszczeniu, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach, gdzie przyjmowani są goście. Design to przede wszystkim dobry smak, a więc jeśli i my chcemy, aby był on obecny w naszym życiu, zdecydujmy się na sztukaterie już dziś.


Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie