POS - czy warto?

e cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu? W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest ka

POS - czy warto?

Problem deficytu wody

Woda - najważniejsza substancja na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo ciekawym obiektem badania, ponieważ ma unikalne cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Jaką wodę pijesz - z kranu, czy z butelki?

Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do picia. Oczywiście, że się nadaje - MUSI spełniać określone kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co bardziej interesujące - zdarza się, że ma lepszy skład (więcej minerałów) niż woda z butelki. Faktem jest, że to zależy od regionu Polski, dlatego warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda w butelce. NIESTETY NIE. Większość wody butelkowanej ma bardzo małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Popatrz wyżej - czasami woda z kranu ma ich więcej. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Czytaj etykiety.


Przydatny w domu

Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet