Pozycjonujemy w Google

warka Google za każdym razem kiedy szukamy słowa kluczowe to pokazuje ilość stron zawierającą podane słowa. Rzecz jasna chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w linkach prowadzących do tych stron aczko

Dodane: 15-08-2014 09:59
Pozycjonujemy w Google Wyszukiwarka Google za każdym razem kiedy szukamy słowa kluczowe to pokazuje ilość stron zawierającą podane słowa. Rzecz jasna chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach...Wyszukiwarka Google za każdym razem kiedy szukamy słowa kluczowe to pokazuje ilość stron zawierającą podane słowa. Rzecz jasna chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w linkach prowadzących do tych stron aczkolwiek tylko tych, które Google przechowuje w swoim indexie.

Jakiś czas temu zastanawiałem się ile z tych tysięcy a nawet milionów stron są rzeczywiście stronami z informacjami a ile z nich to tylko różnego rodzaju zaplecza i strony służce w taki czy inny sposób pozycjonowaniu lub promocji innych stron.

Najprostszy przykład takie katalogi - z definicji są to strony służące promowaniu a właściwie to linkowaniu innych stron. Z tego właśnie powodu w katalogach pojawia się bardzo dużo różnych fraz. Spora część katalogów jakie istnieją gdzieś w sieci w ogóle nie jest uwzględniana w indexie i wyszukiwaniu. Stanowią śmietnik służący jedynie pozycjonowaniu.

Wyjątkiem od tego są katalogi tematyczne i regionalne. Tematyczne katalogi stron służą do gromadzenia informacji o stronach z wybranej branży, umożliwiają wyszukiwanie informacji. Natomiast katalogi regionalne pomagają w odnajdywaniu firm i instytucji w określonych miastach lub województwach.