Sprzęt do zadań specjalnych - maszyny budowlane

ma stanąć nowy dom. Wobec tego podczas wylewania fundamentów nowego budynku wykorzystywane są różnej wielkości maszyny budowlane. Są to różne spychacze i koparki oraz wszelkiego rodzaju inne maszyny ułatwiające pracę budowlańcom.

Sprzęt do zadań specjalnych - maszyny budowlane

Usprawnienia dla maszyn budowlanych

Stawianie murów nowego domu jest bardzo czasochłonne i trudne. Dlatego przed wylaniem fundamentów nowego domu trzeba dobrze przygotować teren, na którym ma stanąć nowy dom. Wobec tego podczas wylewania fundamentów nowego budynku wykorzystywane są różnej wielkości maszyny budowlane. Są to różne spychacze i koparki oraz wszelkiego rodzaju inne maszyny ułatwiające pracę budowlańcom. Posiadają one różną wielkość i różną wytrzymałość, dlatego niektóre z nich wymagają posiadania odpowiednich usprawnień dla swojego działania. Poza tym mogą one wymagać przeprowadzania różnych napraw w momencie, kiedy zaczynają gorzej pracować. Dlatego na placu budowy zwykle znajduje się miejsce na różne części do maszyn budowlanych.


Podwozie gąsienicowe

Budowa spycharki gąsienicowej

Główne podzespoły spycharki gąsienicowej to:

podwozie gąsienicowe,
rama główna,
nadwozie,
układ napędowy,
hydraulika układu napędowego,
osprzęt roboczy,
hydraulika układu roboczego.

Podwozie gąsienicowe

Podwozie składa się z dwóch ram trakcyjnych o konstrukcji skrzynkowej, które wyposażone są w rolki jezdne, rolki podtrzymujące, koła napinające, koła łańcuchowe, łańcuchy gąsienicowe z płytami gąsienicowymi. Ramy trakcyjne osadzone są na czopach wałów mocowanych do tylnej części ramy głównej oraz do wahliwej belki

stabilizatora.
Rama główna

Rama główne jest to jednolita konstrukcja spawana, utworzona przez połączenie ramy przedniej i tylnej. Do ramy przykręcone zamontowane są: chłodnice, silnik, przekładnia hydrokinetyczna (zmiennik momentu), skrzynia biegów, przekładnie boczne i elementy nadwozia.
Nadwozie
W skład nadwozia wchodzą: osłony boczne, dach silnika, błotniki, zbiornik paliwa, skrzynka akumulatorów, zbiornik układu hydraulicznego, kabina z klimatyzacją, pulpity, zewnętrzna osłona ROPS (ang. Roll Over Protection Structure).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka


typ koparki wyposażony w jedno naczynie

Koparka jednonaczyniowa ? typ koparki wyposażony w jedno naczynie urabiające, pracująca w cyklu przerywanym, tzn. pomiędzy kolejnymi etapami pracy naczynia urabiającego występują etapy pomocnicze, takie jak przeniesienie naczynia z urobkiem, jego opróżnienie i powrót do pozycji pracy. Jest to grupa koparek najpowszechniej znanych i stosowanych. Znajdują powszechne zastosowanie przy pracach ziemnych budowlanych i transportowych. Rzadko, a dotyczy to głównie dużych maszyn, są stosowane w górnictwie odkrywkowym.

Koparki jednonaczyniowe przy zastosowaniu wymiennnego osprzętu są wykorzystywane do innych niż kopanie prac pomocniczych, m.in.:

podnoszenia ładunków (wtedy wyposaża się ją w osprzęt dźwigowy)
jako ładowarka (osprzęt ładowarkowy)
jako kafar (osprzęt kafarowy)
inne (widły, nożyce, młot hydrauliczny, świder, czy zrywak)


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparka_jednonaczyniowa