Twój biznes - kilka porad

eszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w niewielkich przedsiębiorstwach i firmach rodzinnych. Wiele osób decyduje się na wirtualne biuro przede wszystkim ze względu na oszczędności ? prowadzenie wirtualnego biura jest o wi

Twój biznes - kilka porad

Rozwój technologiczny ? jaki ma to wpływ na biznes?

Wirtualne biura to z pewnością jedne z chętniej wybieranych rozwiązań przez klientów biznesowych. Takie rozwiązania cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w niewielkich przedsiębiorstwach i firmach rodzinnych. Wiele osób decyduje się na wirtualne biuro przede wszystkim ze względu na oszczędności ? prowadzenie wirtualnego biura jest o wiele tańsze niż wybór tradycyjnej formy zajmowania się korespondencją. Wirtualne biura umożliwiają także uzyskanie prestiżowego adresu firmy, co w wielu przypadkach ma istotne znaczenie. Czy takie biura zastąpią te tradycyjne? Tak naprawdę trudno przewidzieć, jednak na pewno będziemy mogli zaobserwować w kolejnych latach wzrost zainteresowania takimi usługami.


Jak zaoszczędzić na prowadzeniu wirtualnego biura?

Coraz częściej możemy spotkać się z atrakcyjnymi zniżkami, przygotowanymi specjalnie dla osób, które zdecydują się na prowadzenie wirtualnego biura. Takie zniżki dotyczą najczęściej płatności, która jest obniżana w przypadku zarezerwowania tego typu usług na wiele miesięcy. Trzeba przyznać, że jest to sposób na obniżenie opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w ten sposób. Warto jednak zauważyć, że samo prowadzenie wirtualnego konta to sposób na oszczędności. Jest to szczególnie istotne na początku działalności gospodarczej, kiedy wydatki znacząco przewyższają dochody. W takim przypadku korzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem na oszczędności.


Wydajność pracy a gospodarka

Produktywność pracy jest jednym z najważniejszych czynników długookresowego wzrostu gospodarczego oraz bardzo ważnym miernikiem konkurencyjności krajów. Może być również obliczana dla sektorów gospodarki oraz pojedynczych przedsiębiorstw.

Wydajność pracy jest pozytywnie skorelowana z realnymi dochodami i poziomem życia mieszkańców. Jednak to, jak rozłożą się korzyści wynikające ze wzrostu wydajności pracy, zależy od wielu czynników. Wzrost wydajności pracy sprawia, że przedsiębiorstwa są skłonne ? pod warunkiem, że na rynku istnieje dostateczny popyt na wytwarzane przez nich wyroby lub świadczone usługi ? do zwiększania zatrudnienia. To z kolei powoduje wzrost popytu na pracę oraz wzrost wynagrodzeń.

Korzyści ze wzrostu wydajności pracy mogą również odnieść konsumenci. Bardziej wydajne przedsiębiorstwa mogą obniżyć ceny wytwarzanych dóbr i usług, co sprawia, że konsumenci mogą nabyć większą ilość tych dóbr, lub przeznaczyć zaoszczędzone środki za zakup innych dóbr. To z kolei przyniesienie wzrost przychodów dla ich producentów, który powinien przełożyć się na wzrost płac i/lub wzrost zatrudniania.

Przedsiębiorstwa mogą również przeznaczyć całość lub część zysków na nowe inwestycje lub wypłacić je jako dywidendę dla akcjonariuszy. W sytuacji, jeżeli zarówno pracownicy, jak i właściciele firm zdecydują się na zaoszczędzenie uzyskanych w wyniku wzrostu wydajności środków, to ogólny popyt w gospodarce również powinien wzrosnąć, gdyż wzrost oszczędności wywoła nacisk na obniżenie stóp procentowych. Jeżeli tak się stanie, to zachęci to konsumentów do zaciągania (tańszych) kredytów, które przeznaczą np. na zakup dobór trwałego użytku, takie jak nieruchomości czy samochody.

Wśród negatywnych skutków wzrostu wydajności pracy jednym z najważniejszych jest możliwe zwiększenie się nierówności w dochodach (wzrost wynagrodzeń może nierówno rozkładać się pomiędzy poszczególne grupy zatrudnionych). W przypadku wzrostu wydajności pracy i braku dostatecznego popytu na wytwarzane produkty lub usługi, przedsiębiorstwa mogą również dokonywać redukcji nadwyżkowych pracowników. Jednak ani teoria ekonomii, ani dane empiryczne nie potwierdzają, że wzrost wydajności pracy prowadzi do wyższego bezrobocia5. Nowe miejsca pracy mogą jednak powstać w innych lokalizacjach (miejscowościach) lub w innych sektorach gospodarki narodowej, niż miejsca pracy, które zostały utracone w wyniku wzrostu wydajności pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy